آیا مطالعه کتاب ۵۰۴ یک باید است؟

 

برای تمامی زبان آموزان انگلیسی، یادگیری واژگان همیشه کاری پر چالش بوده است. زبان آموزان هم با چالش چگونگی یادگیری لغت مواجه اند و هم با چالش انتخاب منبع مناسب. یک کتاب خیلی معروف در زمینه ی تقویت واژگان انگلیسی، کتاب ۵۰۴ می‌باشد که اکثر زبان آموزان انگلیسی آن را می‌شناسند. اما موضوعی که در این مقاله بحث خواهد شد، درجه ضرورت مطالعه این کتاب خواهد بود.

 

در سطوح ابتدایی

نکته بسیار مهمی که قبل از شروع به مطالعه کردن این کتاب لازم است لحاظ کنید، سطح زبان انگلیسی تان می‌باشد. به این معنی که اگر در سطوح ابتدایی هستید، اصلا پیشنهاد نمی‌شود که به سراغ این کتاب بروید. شاید این باور، که دانستن لغات بیشتر می‌تواند به شما کمک کند، باعث شود که این توصیه را قبول نکنید. اما بگذارید با یک مثال بیشتر توضیح دهم. کلمه – پولدار- در نظر بگیرید. این کلمه در زبان فارسی چندین مترادف دارد: ثروتمند، غنی، متمول و غیره. همچین حالتی نیز در زبان انگلیسی صادق است. شما به عنوان یک زبان آموز انگلیسی با سطح ابتدایی در ابتدا می‌بایست کلمه “rich” را بی‌آموزید و سپس به سراغ دیگر هم معنی ها بروید (wealthy – affluent – well off). در کتاب ۵۰۴ نمی‌توانید لغات مناسبی برای سطح ابتدایی بیابید.

 

در سطوح متوسط

اما اگر زبان آموز سطح  متوسط به بالا هستید، مطالعه این کتاب می‌تواند کمک شایانی به دایره لغات شما کند. زبان آموزان سطوح متوسط به بالا همیشه با چالش مهارت های Reading  و Listening  های آکادمیک مواجه هستند. این کتاب می‌تواند راه حل مناسبی برای حل بخشی از این چالش باشد. گروه دیگری از زبان آموزان که مطالعه این کتاب می‌تواند برایشان مفید واقع شود، متقاضیان آزمون های بین المللی هستند. اگر قصد دارید در آینده یک آزمون بین المللی بدهید و در سطح متوسط هستید، مطالعه این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

نتیجه گیری

در نتیجه، اگر سطح زبان انگلیسی شما ابتدایی است به سراغ کتاب ۵۰۴ نروید و کتاب های دیگری را که برای سطح شما مناسب است، جایگزین کنید. برای مثال می‌توانید به سراغ کتاب word skill  در سطح Basic   بروید که به صورت موضوعی به لغات می‌پردازد و تمارین خوبی را ارائه می‌کند

 

برای دانلود کتاب ۵۰۴ اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,

پاسخ دهید