در زبان های اروپایی، برخی از لغات، همیشه اولین حرفشان به صورت حرف بزرگ نوشته می شود. به این امر بزرگ نویسی (Capitalisation) گفته می شود. این قانون در اکثر زبان های اروپایی وجود دارد. در زبان انگلیسی هم این قاعده وجود دارد. از آنجایی که اهمیت این مقوله بسیار مهم است، در این مقاله قصد داریم در مورد بزرگ نویسی حرف اول لغات در زبان انگلیسی صحبت کنیم.

بزرگ نویسی در زبان انگلیسی

در زبان انگلیسی رعایت این قاعده بسیار مهم است. همانطوری که واضح است، محدوده ی صدق این قاعده، در نوشتار است و در گفتار کاربردی ندارد. به صورت کلی، اولین حرف از اولین لغت در هر جمله صورت بزرگ نوشته می شود. این بدین معناست که تمامی جملات زبان انگلیسی با حرف بزرگ شروع می شوند. در این مقاله هدف از بیان نوشتن با حرف بزرگ، نوشتن حرف اول یک لغت به صورت بزرگ است، و نه همه ی حروف یک لغت. این قانون در دو بخش بررسی می شود:

اسامی خاص

اسامی خاص (Proper nouns) در زبان انگلیسی همیشه با حرف بزرگ نوشته می شوند. برای مثال، اسامی افراد، مکان های خاص، خیابان ها، ملیت ها، شهرها، کشورها و زبان ها. بنابراین نوشتن اسم کوه دماوند به صورت mount damavand اشتباه است، و باید به صورت Mount Damavand نوشته شود.

لغات خاص

لغاتی در زبان انگلیسی هستند، که خاص هستند؛ همانند Mr.، Mrs.، Miss، Ms.، و ضمیر I. این لغات همیشه به صورت بزرگ نوشته میشوند، فارغ از اینکه در کجای جمله قرار دارند.

در پایان اسم بعضی از شرکت ها نیز لغت Incorporation به صورت مخفف و به صورت Inc. نوشته می شود؛ مانند Apple Inc.. این لغت خاص نیز همیشه باید با حرف بزرگ نوشته شود.

رعایت این نکته بسیار حائز اهمیت است و نباید از آن چشم پوشید. بسیاری افراد بدون رعایت این قانون، هزینه ی گزافی را در آزمون ها متقبل می شوند و نمره ی آن ها افت می کند. حتی در دنیای تجارت نیز، در نامه نگاری ها و مکاتبات، حتما باید به رعایت این قاعده دقت کرد. امیدواریم که با مطالعه ی این مقاله، به اهمیت بزرگ نویسی در زبان انگلیسی پی برده باشید، و با رعایت قواعد ساده ی آن، هیچ موقع در تله ی اشتباه نگارشی نیوفتید.

 

برچسب‌ها:, , , ,
    • بله. نظر شما صحیح هست. اما بحث ما اینجا متن های استاندارد آکادمیک هست. همینطور که در فارسی در نوشته های بدون چهارچوب، قواعد دستوری رعایت نمیشه

پاسخ دهید