حرف تعریف a  و an

در مقالات قبلی به تعریف حروف تعریف پرداختیم و به توضیح جامعی از حرف تعیین The پراختیم. در این مقاله نیز به ادامه توضیحاتی ازحرف تعریف a/an میپردازیم. همانطور که قبلا گفتیم اهمیت این کلمات در زبان انگلیسی بسیار زیاد میباشد و میتواند در مفهوم جمله تغییراتی ایجاد کند. حروف تعریف قبل از یک اسم (noun) پدیدار میشوند.

حروف تعریف an/a از دسته حروف تعریف indefinite(تعریف نشده)  میباشد. این حرف تعریف قبل از اسامی مفرد قابل شمارش به کار میرود. این نوع از حرف تعریف نشان میدهد که آن اسم  برای گوینده و شنوده شاخته شده نیست. به بیان ساده تر یعنی مخاطب درباره چیز مشخصی حرف نمیزند. (دقیقا برعکس حرف تعریف the).

به مثال زیر توجه کنید:

حرف تعریف a ,an

 

در مثال های بالا گوینده صرفا میگوید که من یک صندلی نیاز دارم .

یا من میخوام یک سیب بخورم ( و نمیگه من اون صندلیه رو میخوام یا من اون سیب رو میخوام). و این به معنی

این حرف تعریف به معنی “یک” میباشد.

 

فرق a و an چیه حالا ؟

در ابتدا این نکته رو بدونید که از نظر مفهوم و کاربرد، این دو حرف تعریف کاملا یکسان هستند. یعنی هردو به چیزی اشاره دارند که برای گوینده و شنونده مشخص نیست و درباره جیزی (شخصی یا شی) به صورت کلی دلالت میکند و مفهوم “یک” را در خود دارند.

اما این دو حرف تعریف یک تفاوت کلی دارند که مربوط به آوای حروف یا بهتر بگوییم الفبای انگلیسی، میشوند. این تفاوت زمانی مشخص میشود که حرف یا الفبای اول یک کلمه، از حروف (الفبای) صدا دار(vowels)  باشد.  در اینصورت به جای استفاده از حرف تعریف a از حرف تعریف an استفاده میشود.

Example:

I want a orange.

(جمله غلط)

I want an orange.

  (جمله درست)

حرف تعریف a ,an

 

حروف صدا دار(Vowels)

در الفبای انگلیسی ما ۲۶ حروف انگلیسی داریم که از این تعداد ۵ تا حروف صدا دار میباشد این حروف عبارتند از: a/e/i/o/u میباشند. این حروف زمانی که در ابتدای کلمه قرار میگیرند یا به عبارتی ساده تر، الفبای آغازین یک کلمه باشند بر تلفظ حرف تعریف (article) اثر میگذارند. به همین دلیل ما از حرف تعریف an استفاده میکنیم.

به مثال زیر توجه کنید:

حرف تعریف a ,an

 

حروف بی صدا (Consonants)

به جز ۵ حروف صدا دار که در قسمت قبل بیان شده، مابقی حروف انگلیسی بی صدا میباشند و زمانی که این حروف، از حروف آغازین یک کلمه باشند از حرف تعریف a استفاده میکنیم.

به مثال های زیر توجه کنید:

حرف تعریف a ,an

 

 

اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش

حتما به خاطر داشته باشین که این حروف قبل از اسامی قابل شمارش استفاده میشوند. اسامی قابل شمارش یا جمع پذیر در تعریف ساده، s یا es ، یا بتوان آنها را با اعداد بیان کرد اسامی قابل شمارش میگویند.

برای مثال:

Example 1: I see two cars in front of my house.

من دو تا ماشین جلو خونه خودم میبینم.

 

در مثال بالا کلمه car از دسته اسامی قابل شمارش میباشد برای همین قبل از آن عدد “two” را به کار بردیم و همچنین به کلمه car، s جمع اضافه کردیم.

به مثال پایین توجه کنید.

در این مثال کلمه water یک اسم غیر قابل شمارش میباشد. برای همین ما نمیتوانیم به آن s جمع اضافه کنیم و قبل از آن نیز عددی اضافه نمیشود.

حرف تعریف a ,an

 

نکته: اساسا قبل از اسامی غیر قابل شمارش حرف تعریف a/an استفاده نمیشود.

 

جمع بندی

زمانی که از حروف صدادار و حروف بی صداحرف میزنیم تمرکز ما بر روی آوا و صوت تولید شده از این حروف میباشد نه صرفا خود حروف.

برای درک بهتر این موضوع به مثال های زیر توجه کنید.

حرف تعریف a ,an

 

در مثال اول میبینید که از حرف تعریف a استفاده شده با وجود اینکه حرف آغازین a میباشد و دلیل آن هم صرفا به آوای کلمه u مربوط میشود.زمانی ما برای حرف U از حرف تعریف an استفاده میکنیم که آوای صوتی شبیه به الفبای a (آ) داشته باشد.

 

برای این که درک بهتر  این موضوع باید به ترکیب حروف صدا دار با حروف بی صدا اشاره کنیم که در مقالات بعدی به این بحث خواهیم پرداخت.

 

 

برچسب‌ها:, , , , , ,

پاسخ دهید