پادکست انگلیسی گوش کن و با یک تیر چند نشون بزن!

پادکست و اپلیکیشن های محبوب

پادکست انگلیسی موضوعی است که در این مقاله به برسی آن میپردازیم و بررسی می کنیم که چه پادکست هایی می‌توانند در میسر یادگیری زبان انگلیسی به ما کمک کنند و مسیر یادگیری رو جذاب تر و سریع تر کنند. این روش به ما کمک می‌کنند تا لغات جدید یاد بگیریم، تلفظ خود را بهبود بدیم و از همه مهمتر مهارت شنوایی خود را تقویت کنیم.

واژه  (Podcast) از ترکیب ۲ کلمه ی “iPod”  و “Broadcast” ساخته شده است و به یک سری فایل های صوتی سریالی که از طریق اینترنت و چندین اپلیکیشن منتشر می‌شوند، اطلاق می‌شود. برای گوش دادن و دسترسی به آن ها نیاز داریم از یک سری اپلیکیشن استفاده کنیم. این نرم افزار ها را براساس سیستم عامل متفاوت می‌باشند. به طور مثال برای سیتسم عامل iOS از اپلیشکن Podcast استفاده کنید و نیاز به نصب اپلیکیشن دیگری نیست (به صورت پیش فرض بر روی گوشی آیفون شما نصب می‌باشد). اما برای سیستم عامل های اندروید اپلیکشن Castbox رو پیشنهاد می‌کنیم. از این طریق شما می‌توانید به راحتی به پادکست های زیادی دسترسی داشته باشید و آنها را مدیریت کنید.

پادکست های موجود در این اپلیکیشن ها بر اساس موضوع و کانال دسته بندی شده است. شما می‌توانید موضوع های مورد علاقه خود را جستجو کنید (برای مثال مدیریت، موفقیت، روانشناسی و …) و از طریق کانال های متفاوت آنها را دنبال کنید. موضوع مهم این است که محتوا همه ی این پادکست ها آموزشی نیستند و برای افرادی تولید می‌شوند که تسلط کامل به زبان انگلیسی دارند. اما این به این معنی نیست که افرادی که در سطح انگلیسی مبتدی هستند نتوانند از آن ها استفاده کنند.

اگر شما در سطح مبتدی زبان انگلیسی هستید، پیشنهاد می‌شود که پادکست هایی رو گوش دهید که رویکرد آموزشی دارند. در این پادکست های انگیسی، گوینده تلاش می‌کند که بر اساس موضوعی که آموزش می‌دهد، زبان انگلیسی ساده تری را استفاده ‌کند تا انتقال مطلب به صورت کامل تری رخ دهد. در ادامه یکسری از پادکست های خوب انگلیسی را معرفی می‌کنیم که می‌توانند کمک فراوانی در یادگیری لغات، گرامر و تقویت مهارت انگلیسی شما داشته باشند.  

 

پادکست های آموزشی

در ابتدا به پادکست هایی می‌پردازیم که برای زبان آموزان ابتدایی مناسب می‌باشد. اولین پادکست پیشنهادی ما Elementary Podcast  می‌باشد که توسط British Council  تهیه می‌شد. در این چند قسمت شما به موضوعات مختلفی مانند معرفی دوستان و لباس و … گوش خواهید داد.

 

 

پادکست دیگه ای که میتونه خیلی کمک کنه و موضوعات بسیار خوبی رو در سطوح مبتدی پوشش بده، پادکست ‌Podcastinenglish  است. متاسفانه قسمت های مختلف این پادکست رو باید به صورت آنلاین (با ورود به سایت) دانلود کرد و گوش داد، و بر روی اپلیکیشن هایی که قبل تر گفته شد، موجود نیستند.

حال نوبت به معرفی پادکستی می‌باشد که برای زبان آموزانی که در سطوح متوسط هستند، بسیار کاربردی می‌باشد. از بهترین پادکست هایی که میتوان در این بخش به آنها اشاره کرد، پادکست Culips می‌باشد. در این مجموعه پادکست انگلیسی،  میزبان (گوینده) حول موضوعات گوناگون و متنوعی صحبت می‌کند و درباره با آن موضوع عبارات، لغات و اصطلاحات کاربردی را مطرح می‌کند.

 

 

پادکست انگلیسی

 

و اما در آخر، نوبت به زبان آموزانی می‌رسد که در سطح بالایی (advanced) قرار دارند. بدیهی است که زبان آموزان در این سطح بدون هیچ محدودیتی و فقط بر اساس علاقه می‌توانند هر پادکست انگلیسی را گوش دهند. اما در اینجا پادکست هایی که درباره مباحث عمومی تری صحبت می‌کنند و بسیار جذاب، سرگرم کننده و آموزنده هستند با شما به اشتراک میگذاریم. یک شبکه بسیار خوب آمریکایی که پادکست های زیادی را تا به امروز تولید کرده NPR می باشد که شما با جستجو این کلمه در اپلیکیشن هایی که قبل تر گفته شد، می‌توانید به تعداد زیادی پادکست با موضوعات مختلف دسترسی داشته باشید. پادکستی که در این سطح به شدت پیشنهاد می‌کنیم، ‌Hidden  Brain می‌باشد. در این پادکست مجری با ترکیب علوم جذاب و داستان سرایی،  اطلاعات جالبی درباره انسان و رفتار آن با ما به اشتراک می‌گذارد.

 

 

پادکست انگلیسی

نکته پایانی، سعی کنید هنگام گوش دادن پادکست، لغت ها عبارات جدید رو یادداشت کنید تا بتوانید آنها را مرور کنید و به خاطر بسپارید تا قادر باشید در صحبت کردن و نوشتن از آنها استفاده کنید. خواندن مقاله فیلم دیدن به زبان انگلیسی می‌تواند در چگونگی انجام این امر به شما کمک زیادی کند.

برچسب‌ها:, , , , , ,

پاسخ دهید